ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11525392
*
nr 1152 5392
Spegel
Sent 1800-tal, bemålad, 102x52 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2017
kl 19:27:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 15:13:07
1
600 kr
9/12 23:28:07
2
150 kr
9/12 23:28:07
1
200 kr (Budbetjänt)
11/12 00:50:12
3
300 kr
11/12 00:50:12
1
350 kr (Budbetjänt)
11/12 00:50:32
3
400 kr
11/12 00:50:32
1
450 kr (Budbetjänt)
11/12 15:47:24
3
500 kr
11/12 15:47:24
1
600 kr (Budbetjänt)
11/12 15:47:34
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1152 5392
Spegel
Sent 1800-tal, bemålad, 102x52 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 15:13:07 | 1 | 600 kr |
9/12 23:28:07 | 2 | 150 kr |
9/12 23:28:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
11/12 00:50:12 | 3 | 300 kr |
11/12 00:50:12 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/12 00:50:32 | 3 | 400 kr |
11/12 00:50:32 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
11/12 15:47:24 | 3 | 500 kr |
11/12 15:47:24 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
11/12 15:47:34 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02